Reklama
Reklama

Mógł ważyć 3,5 tony, ważył ponad 7

fot. WITD

Kolejny mocno przeładowany bus zatrzymany do kontroli przez WITD.

Inspektorzy z WITD jechali za busem, który na zakrętach zachowywał się wyjątkowo niestabilnie. Natychmiast zareagowali - zatrzymali pojazd do kontroli i odprowadzili go do punktu kontroli wagowej. - Już sam ogląd pojazdu z zewnątrz wskazywał na duże przeciążenie. Ugięte resory i opony sugerowały, że przewożony ładunek artykułów spożywczych był ciężki ponad normę. Po zważeniu ustalono, że rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła 7,4 t, czyli dopuszczalna masa całkowita tej mini ciężarówki została przekroczona o 3,9 t, a więc o ponad 100 procent - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Waga nie była jedynym problemem kierowcy. - Stwierdzono między innymi: przerdzewiałą obudowę akumulatora, uszkodzone mocowanie drążka reakcyjnego, niesprawne tylne światła stop i pozycyjne, niesprawny hamulec postojowy, uszkodzony zderzak oraz zużyty bieżnik opony na pierwszej osi - wymienia.

Kierowca dostał zakaz dalszej jazdy oraz mandaty na łączną kwotę 700 złotych. Zatrzymano też dowód rejestracyjny pojazdu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro