Reklama
Reklama

Jest decyzja sądu w sprawie pumy Nubii

fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Zwierzę ma zostać w chorzowskim ZOO, a tym samym prawo do niej stracił poznański ogród zoologiczny.

To kolejna odsłona walki Kamila Stanka o jego pumę Nubię. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o napiętej sytuacji na linii dotychczasowy właściciel pumy - dyrekcja poznańskiego ZOO. Stanek poinformował wówczas na Facebooku, że Ewa Zgrabczyńska zerwała porozumienie w sprawie zwierzęcia i chce zabrać pumę do poznańskiego ogrodu zoologicznego. Na te doniesienia odpowiedziało miasto podkreślając, że urzędnicy i dyrekcja ZOO nie będą walczyć o to, by Nubia trafiła do Poznania. Może pozostać w ZOO w Chorzowie.

Teraz taką decyzję potwierdził sąd. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w środę sąd w Zawierciu zdecydował, że puma może zostać na stałe w chorzowskim ZOO. Początkowo szefowa poznańskiego ZOO nie była zachwycona tym pomysłem. Tłumaczyła, że złamaniem zasad obowiązujących w ogrodzie zoologicznym jest wystawienie zwierzęcia będącego w kwarantannie na publicznym wybiegu i umożliwienie dotychczasowemu właścicielowi kontaktu z pumą.

Zgodnie z prawem Nubia powinna już na stałe zostać w ZOO. Kamil Stanek zapowiada jednak, że zrobi wszystko, by ją odzyskać. Chce się w tej sprawie zwrócić do prezydenta Andrzeja Dudy. W niedzielę Stanek przyjeżdża do Poznania. Chce się pojawić przy ZOO, by pikietować w obronie pumy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
16℃
9℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro